26 września 2016

Czarny Protest

Centrum miasta. Zmieszanie. Hałas większy niż zazwyczaj. Tłum ubranych na czarno ludzi, do którego cały czas ktoś dołącza. Młodzi i starzy. Kobiety i mężczyźni. Robi się coraz tłoczniej i głośniej. Tysiące osób zebrało się, by walczyć o swoje prawa lub prawa najbliższych: żon, sióstr i córek. Oburzeni, zmobilizowani, nie zgadzają się z tym co właśnie się dzieje. Chcą zwrócić na siebie uwagę rządu, Polski a najlepiej całego świata. Wygwizdują nowy projekt ustawy. Głośno odczytują "listę hańby". Protestują z transparentami, wykrzykując hasła: "Wolność wyboru zamiast terroru", "Nie dla barbarzyństwa wobec kobiet", "Ta ustawa gwałci nasze prawa". Tak właśnie wyglądał niedzielny czarny protest w największych miastach w Polsce. Choć na żadnym nie mogłam być, przyłączyłam się mentalnie i jak najbardziej tą akcję popieram.
Kilka miesięcy temu napisałam wpis na temat aborcji, ale teraz poczułam, że warto do tego powrócić. Ponownie w Polsce zrobiło się głośno w tej sprawie. W internecie, telewizji, radio, parsie. Wypowiadają się na ten temat politycy, osoby znane w mediach oraz zwyczajny ludzie. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej to najgorętszy i najbardziej kontrowersyjny temat ostatnich kilku dni.
Co zmieniłaby nowa ustawa? Czym grozi przyjęci tego projektu?
 •  Kobiety, także niepełnoletnie, które zaszły w ciążę w wyniku gwałtu czy kazirodztwa, nie będą mogły jej przerwać. Jeśli to zrobią, popełnią przestępstwo, za które może im grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. 
 •  Kobiety, u których ciąża spowoduje zagrożenie zdrowia lub niepełnosprawność, nie będą mogły jej przerwać. Jeśli to zrobią, popełnią przestępstwo, za które może im grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
 •  Kobiety będą zmuszane do rodzenia dzieci pozbawionych szans na przeżycie po porodzie. Jeśli przerwą ciążę, popełnią przestępstwo, za które może im grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
 •  Może okazać się, że zabiegi in vitro, które dla co piątej pary są jedyną szansą na potomstwo, będą bardzo ryzykowne prawnie. Przy wykonywaniu zabiegu in vitro występują przypadki obumierania zarodków. Ze względu na to, że nowa ustawa wprowadzi karalność nawet nieumyślnego spowodowania śmierci “dziecka poczętego” (czyli każdego zarodka), lekarz i para starająca się o dziecko będą ryzykowali zarzutami doprowadzenia do jego śmierci.
 •  Kobieta decydująca się na terapię, która ratuje jej zdrowie, ale jednocześnie niesie ryzyko uszkodzenia płodu, może zostać uznana za przestępczynię. Ze względu na ciężar odpowiedzialności karnej za uszkodzenie płodu, lekarze mogą obawiać się leczenia pacjentek w ciąży.
 •  Kobiety, które poroniły, będą mogły zostać poddane upokarzającemu śledztwu sprawdzającemu, czy do utraty ciąży nie doszło na skutek celowego działania lub zaniechania.
źródło: #czarnyprotest Kraków
Pisałam już o tym, ale powtórzę- jestem za legalną aborcją w tych trzech przypadkach, tak jak było do tej pory. Dlaczego? Moim zdaniem każda z nas powinna móc decydować o swoim zdrowiu- psychicznym jak i fizycznym. Nie uważam, że odbieranie nam-kobietom tego prawa jest w porządku. Nie godzę się na to, by którakolwiek z nas za ratowanie swojego życia mogła trafić do więzienia. I nie rozumiem polityków, którzy mają żony, córki, siostry, bądź są kobietami i głosują za tą ustawą.
Dlaczego "obrońcy życia" nie chronią życia tak wielu kobiet? Dlaczego liczy się tylko życie płodu, komórek, a nic nie warte jest życie kobiety? Dlaczego nie pozwolić, by kobiety same podejmowały decyzje, by sądzone były za swoje czyny na Sądzie Ostatecznym przez Najwyższego. Dlaczego politycy kraju, który kocham chcą rozdzierać rany matek, które opłakują swoje nienarodzone dzieci, sprawdzając czy do poronienia nie doszło specjalnie?
Panowie Politycy, zauważcie wreszcie Polskę ubraną na czarno, Zauważcie to, co widzi już cały świat. Nie walczymy o prawo do aborcji dla każdego, kto miałby na to ochotę. Walczymy o prawo wyboru dla tych matek, dla których może być on ostatnim w ich życiu.
Odkryłam nowy sklep internetowy z ubraniami. Niedawno dostałam pierwszą paczkę i zostałam bardzo mile zaskoczona. Zdjęcie i opis na stronie jest zgodny z rzeczywistością, a w dodatku szybka przesyłka z zagranicy. Zobaczcie, czy znajdziecie coś dla siebie, akurat trwa świetna akcja, gdzie możecie łapać pokemony i wygrywać bony:
_______________________________________________________________________________________________
Ponad 4,2 tysiąca osób lubi mój profil na Facebooku! Jeżeli spodobał Ci się mój blog Ty także możesz do nich dołączyć! Zobaczysz tam zapowiedzi wpisów i przedpremierowe fotografie!
                                                                             
A jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej i widzieć mnie częściej wpadnij tutaj:
Instagram- milionioliwka/ Snapachat- milionioliwka

46 komentarzy:

 1. Oliwka jestem mega dumna z tego postu ! Oczywiście całkowicie się z tobą zgadzam, nie pozwólmy na coś takiego. #czrnyprotest

  luszii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post i w pełni popieram "Czarny protest"!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie Tekst skopjowany http://kodmalopolska.pl/wydarzenie/czarny-protest-2/ <3
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co. I tak ten komentarz usunie XDD

   Usuń
  2. Skopiowany jest jedynie fragment, który wyjaśnia na czym polega projekt antyaborcyjny nie cały tekst. :)

   Usuń
  3. Źródła się podaje z linkiem a nie hasztagami :). Strona KOD'u to nie jest dobre źródło informacji na temat ustawy aborcyjnej. Biorąc całość pod uwagę łączyć darmowy ciuch z aborcja, gwałtem czy też poronienie trzeba nie mieć za grosz rozumu. Albo piszemy o ciuchach albo poważnych prawach. Polecam zdecydować albo jedno albo drugie a nie robić bagn.
   Nie doczytałaś dokładnie informacji na temat tej ustawy. Młodszy czytelnik będzie to czytał a następnie gadał bzdury :) idealnie.

   Usuń
  4. Dokładnie tak jak Feather mówi! Najbardziej wartościowe dane na temat seksu i aborcji pochodzą ze świętych tekstów Kościoła Katolickiego (co ciekawe, jeszcze 200 lat temu Kościół stanowił, że dusza spływa do płodu po 40 dniach).
   Aha i to, że piszesz o ciuchach oczywiście oznacza, że nie możesz mieć zdania na żaden inny temat.

   Dobra, koniec żartów! Popieram #czarnyprotest i prawa kobiet. Świetny tekst.

   Usuń
 4. Bardzo dobrze napisany post, nie rozumiem jak kilkoro ludzi może decydować za tysiące kobiet, dla których aborcja jest jedyną deską ratunku.

  pozytywnarealistka.blogspot(klik)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aborcja w przypadku zagrożenia życia matki nadal będzie dozwolona, choć nie wiadomo, jak to będzie działać. Czy lekarze w obawie przed prawem podejmą się ratowania życia kobiety, dopiero kiedy zacznie się wykrwawiać?
   Pozdrawiam
   Tutti

   Usuń
 6. Bardzo ciekawe, naprawdę. Nie słyszałam o tym, a to wazny temat. Dodatkowa śliczna stylizacja <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz prawdziwy talent do pisania i dar przekonywania ludzi. Zgadzam się z Twoim zdaniem w większości spraw, które poruszasz. W tej jednak muszę wyrazić swoją opinię, która nieco różni się od Twojej.
  Kiedy ciąża zagraża życiu matki - rzeczywiście, to ona sama powinna decydować o tym, czy poświęci je dla swojego dziecka, czy nie.
  Inną sprawą jest przerywanie ciąży, kiedy życiu matki nic nie zagraża.
  Jeśli kobieta może decydować, co robić ze swoim ciałem, dlaczego tego samego prawa nie dać małemu CZŁOWIEKOWI (nie "zarodkowi")? Dlaczego to MY mamy decydować, czy on ma żyć czy nie?
  To, że nie możemy zobaczyć go gołym okiem znaczy, że nie istnieje?
  Chciałabym przytoczyć encyklopedyczną definicję morderstwa. Jest to «przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka».
  Zabiła małego człowieka, który spokojnie żyje sobie w jej brzuchu. Czemu chcecie wsadzić ją do więzienia?
  Zabiła panią stojącą przed nią w kolejce. No co? - przeszkadzała jej. Przez nią zmarnowała swój cenny czas. Czemu jej ręce są skute kajdankami?

  Tak, każdy ma wolną wolę i Bóg osądzi go po śmierci. Są jednak zasady, których jako ludzie musimy przestrzegać, żeby na świecie nie zapanował chaos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można porównywać zabicia dorosłej osoby, która ma rodzinę i jest ŚWIADOMA swojego istnienia, do zabicia płodu! Coś takiego po prostu nie wchodzi w grę. Płód nie wie, że żyje, nic nie rozumie. Ale nie chcę się o to wykłócać, bo każdy uważa płód za coś innego. W dodatku jedna bardzo ważna kwestia... Wyobraź sobie taką sytuację:

   Jest sobie Lena. Lena ma 10 lat (w tym wieku można już miesiączkować, sama jestem przykładem). Lena ma też ojca/wujka/dziadka/ojczyma, który ją molestuje. Dzień w dzień. Ma wielką traumę, jest gwałcona w takim wieku. Niestety pewnego dnia zachodzi w ciążę. MA 10 LAT.Ciąża ta zagraża jej zdrowiu, w tym wieku jest bardzo niebezpieczna. Lena MUSI urodzić. Nie chodzi do szkoły, ma bardzo duże bóle, nie wie, co się z nią dzieje. Lena umiera podczas porodu, dziecko także go nie przeżywa.

   Znałam taką Lenę.

   Czy to, co opisałam powyżej, nie jest przerażające? Jest. A teraz coś takiego będzie KONIECZNE. Kiedyś Lena, gdyby miała dobrą, interesującą się nią matkę, przeżyłaby. Teraz jej rodzinie za próbę usunięcia niechcianej ciąży czy chociaż samo NIE ZGŁOSZENIE tego na policję będzie groziło więzienie do lat 5.

   A kobieta dorosła, zgwałcona? Co z nią? Ktoś, kto tego nie przeżył, nie wie, jak straszne jest to przeżycie. Sprawia, że na całe życie zostaje trauma, uraz do dotyku, mężczyzn. I co? Kto chciałby przez 9 miesięcy poświęcać swoje ciało dla czegoś, co przypomina o najstraszniejszym przeżyciu? Łatwo powiedzieć: możesz urodzić i oddać. Pogląd ten zazwyczaj zmienia się, gdy po gwałcie na teście ciążowym wychodzi pozytywny wynik. Wtedy dla tego owocu przemocy będzie trzeba poświęcić siebie. Studia. I jeszcze uważać, żeby się nie poroniło, bo wtedy być może też wsadzą nas za kratki. "Bo nie leżałaś przez całą ciążę, tylko na początku jeździłaś na rowerze i to pewnie dlatego".

   Już nawet nie piszę o tym, że z pewnością wzrośnie ilość samobójstw wśród kobiet zgwałconych, które dowiedzą się, że są w ciąży.

   TO JEST CHORE. Łamie prawa człowieka i tyle. Chroni prawa płodu, ale co z prawami kobiety?

   Usuń
 8. Masakra, jedna wielka głupota jestem zażenowana tym co się dzieje w Polsce.

  http:/sharpeee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowna stylizacja oraz zdjęcia! :)
  Buziaki ♥
  http://rikaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. To jest jakiś żart? Żałosne. Po prostu brak słów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się zdecydowanie z tym, co napisałaś, kobiety powinny mieć prawo do decyzji o swoim ciele, zdrowiu oraz życiu, ponieważ oprócz wielkiego ryzyka naruszenia bezpieczeństwa zdrowia matki, największe szkody poniesie na tle psychicznym, co może się wiązać ze zwiększającą się liczbą samobójstw wśród kobiet. Uważam, że tą ustawą cofamy się do epoki średniowiecznej, aż szkoda słów.
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się z tobą. Każda kobieta powinna o sobie decydować. Ma do tego prawo.
  Świetnie piszesz. Super zdjęcia :-)

  elsslyne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie jestem za aborcją, ale jeżeli kobieta skrzywdzona przez drugiego człowieka (gwałt) nie może sama zdecydować, to już jest coś nie tak. Nie ona chciała tego dziecka, więc dlaczego ma je nosić w sobie i wychowywać?
  Pozdrawiam RONN

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest mi bardzo przykro, że takie rzeczy dzieją się w Polsce. Nie rozumiem dlaczego kobiety, które są najbardziej pokrzywdzone są jeszcze dobijane przez prawo i rząd. Nie mam pojęcia kto podejmuje te decyzje i co to ma na celu, ale w ten sposób cofamy się do średniowiecza.

  karolinamblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak się od dłuższego czasu zastanawiam, czy ty te wszystkie posty piszesz rzeczywiście sama? Przecież masz dopiero 15 lat...

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgadzam się z Tobą. Bardzo dojrzały post.

  OdpowiedzUsuń
 20. Oliwia, jestem przeszczęśliwa, że poruszyłaś ten temat.
  Mam takie samo zdanie w tym temacie jak Ty. Zresztą, kto decyduje o naszym potomstwie? Mężczyźni?! Za grosz nie mają pojęcia, jak to jest pielęgnować dziecko przez 9 miesięcy, a potem przez połowę swojego życia, nie wspominając o tym, co się dzieje, kiedy dziecko rodzi się chore.
  Tak jak napisałaś, to my, kobiety, powinnyśmy decydować o sobie. Mam nadzieję, że ten wpis trafi do jak największej ilości osób.
  http://written-by-loony.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój tok myślenia jest błędny. Nie tylko mężczyźni nie mają prawa decydować o wyborach kobiet. Ty również nie masz takiego prawa, tak jak ja nie mam prawa decydować o wyborach innych mężczyzn. Ty sobie nie wyobrażaj że posiadanie macicy czyni Cię reprezentantką wszystkich kobiet.

   Usuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spam. Zawsze o tej samej treści. Zawsze z tym samym błędem - dziecko wielką literą jakby było bogiem.

   Usuń
 22. Ciężko uwierzyć że w XXI wie ku, w kraju który wolnym nazywany jest wolnym musimy wychodzić na ulice by skandować swoje prawa.

  OdpowiedzUsuń
 23. Mądrze napisane. Mam tylko 14 lat, więc ciężko mi wypowiedzieć się na ten temat, jednak jakieś zdanie mam. Dlaczego ktoś ma decydować za nas?
  Mój blog - klik ♥

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo dobrze napisane. Cieszę się, że trafiłam tutaj i mogłam przeczytać tak wspanialy wpis. Pozdrawiam i zapraszam: www.differentworldsofficjal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo dobrze napisane. Cieszę się, że trafiłam tutaj i mogłam przeczytać tak wspanialy wpis. Pozdrawiam i zapraszam: www.differentworldsofficjal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. ja jestem nie zabijaniem , uważam , że każde zycie jest warte uwagi


  Pamiętasz wywiad ze mną na blogu polemizuje , wracam z nowym blogiem : http://skucinskae.blogspot.com ( Bardzo się zmieniłam ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy nigdy się się zmieniają i zawsze przy byle okazji będą sprawiać "problemy"

   Usuń
 27. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 28. Fajna z Ciebie dziewczyna. Lubie do Ciebie zaglądać. I chociaż pewnie wkrótce usuniesz ten komentarz to musze skierować do Ciebie kilka słów, bo wiem że je przeczytasz.

  Po pierwsze mam wrażenie że nie czytałaś ustawy, ba nawet jestem tego pewna, ponieważ podałaś źródło swoich wywodów. Wiele informacji zawartych w Twoim poście sa sprzeczne z ustawą, ale to juz sobie przestudiuj we własnym zakresie. Co do kary więzienia, to tyczy się ona przede wszystkim osób trzecich wykonujących aborcję, a niekoniecznie matki. Matka dziecka popełniająca czyn zabroniony będzie rozpatrywana indywidualne i nie musi zostać ukarana. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znalazła. Wybacz ale nie wyobrażam sobie ze kobieta mająca rodzinę i podejrzenie wad u dziecka ma nie zostać ukarana! Mnóstwo takich przypadków rodzi się i tak zdrowych, wiec byłoby to zwykłe ludobójstwo. Zarówno ja i ty będąc jeszcze w brzuchu mamy mogłyśmy dać złe wyniki badań... Ale żyjemy, wiec dajmy żyć innym. O wynikach kaziroctwa i gwałtu nie chce się wypowiadać, bo aborcja nie zmieni tego ze kobieta JUZ ZOSTAŁA SKRZYWDZONA!!! I juz ma traume.. A ciąża jest tylko wynikiem zbrodni.. Należy zastosować inne środki zapobiegawcze, aby takie rzeczy się nie zdarzały, bo to one są tragedią, a nie ciąża sama w sobie.

  I druga sprawa, bylabys w stanie podejść do chorego dziecka i powiedzieć mu w twarz, że walczysz o to aby ono się nigdy nie urodziło? Byłabyś w stanie wziąć odpowiedzialność za jego śmierć?

  Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. Jesteś w takim wieku, że kształtuje się Twój charakter i mam nadzieje ze mój komentarz coś wniesie do Twojego serca.

  P.S. Jestem dzieckiem ciąży zagrażającej życiu mojej mamy. Obok mnie rosła cysta bardzo szybko i miała mnie udusić, miałam być niedorozwinięta albo zagrozić życiu mojej mamy. Udało się. Mam 26 lat, skończylam studia, mam męża i jestem w pierwszej ciąży. Wszystko jest w najlepszym porządku.

  OdpowiedzUsuń
 29. Hej kochane, mi i mojej koleżance udało się wygrać kurtkę w konkursie chociaż nie wierzyłam za bardzo, że to możliwe. Stwierdziłam, że skoro w tym konkursie naprawdę da się wygrać to trochę go porozsyłam może komuś też się uda :) Macie link: https://herjacket.pl/173963a8 Nie mam za to nic, mam nadzieję, że nikt się nie obrazi. Wysyłam, bo sama też nie wierzyłam, że można wygrać, a jednak udało się nawet nie tylko mi :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaa jasne. Uważaj, bo Ci ktoś uwierzy, że Ty nic z tego nie masz.

   Usuń
 30. Nie zgadzam się w tej sprawie z Tobą. Według mnie aborcja to zabijanie, a więc w żadnym przypadku nie powinna być dozwolona. Ponadto nie sięgnęłaś do projektu ustawy i niektóre sprawy inaczej były regulowane przez projekt niż to, co napisałaś.

  OdpowiedzUsuń
 31. "Według mnie aborcja powinna być całkowicie zabroniona i surowo zakazana. Jak kobieta może decydować o własnym ciele, skoro w nim rozwija się dopiero co poczęte oraz nienarodzone jeszcze dziecko?!, które nieraz za wszelką cenę chce żyć i przyjść na ten piękny świat. Dziewczyna, która została brutalnie zgwałcona, odczuwa podwójny smutek, i rozpacz, ale również może być też szczęśliwa, że w Jej łonie rozwija się maleńki człowiek. Kobieta dowiedziawszy się, że jest w ciąży musi niestety wybierać między dzieckiem a własnym życiem. Ponieważ grozi Jej śmierć, jeśli nie usunie dziecka. Wybiera jednak swoje Najukochańsze dziecko i walczy o Nie niczym prawdziwa lwica... Młoda kobieta, która przyszła na badanie USG słyszy od lekarza, że Jej długo oczekiwane dziecko będzie upośledzone oraz niepełnosprawne do końca życia. Jest to olbrzymi dla Niej cios, decyduje się urodzić nie zabić, ale na początku postanawia zostawić Je w szpitalu lub zabrać ze sobą, by zanieść do okna życia, zostawiając rozpaczliwy, pełen wyrzutów sumienia, a także usprawiedliwień list. Po przemyśleniu bierze w ramiona i już nic, nawet cały wszechświat nie będzie miał żadnego znaczenia. Będzie tylko Ona i Jej żywe, chociaż tak bardzo chore dziecko, które jednak kocha ponad życie, ponieważ będzie się Nim opiekować do końca swoich dni i nikt nie jest w stanie Ich rozdzielić. W ostatnim czasie na ulicach wielu miast zrobiło się głośno, ponieważ Polki odbywały się liczne zgromadzenia kobiet ubranych na czarno, które walczyły o swoje prawa do legalnej aborcji. Jak można zabić nienarodzone dziecko w łonie matki i żyć potem ze świadomością tego, co się zrobiło oraz z okrutnymi wyrzutami sumienia do końca swojego życia?!  Dziecko, które rozwija się pod sercem matki, ponieważ odbiera, przecież wszystkie bodźcie ze świata. Słyszy, kiedy czyta mu się bajki, a matka podczas badania słyszy bicie Jego serca będących na pewna z pierwszych magicznych chwil w życiu, a potem czuje Jego ruchy. Płód to przecież również człowiek !!! Jak można zabić kogoś i wyłącznie, dlatego że zaczęło nagle przeszkadzać. Za wszelka cenę chciałabym mieć dziecko i nigdy nie pozwoliłabym Je zabić. Dla Niego mogłabym wszystko zrobić, a przede wszystkim bardzo bym Je kochała bez znaczenia czy byłoby zdrowe, czy nawet chore. Kocha się każde tak samo bez względu na to, jakie jest, ono również odczuwa ból i cierpienie.Każde poczęte dziecko powinno się traktować z miłością oraz czułością, by wychować Go na dobrego człowieka. Natomiast strach swymi pazurami chwyta straszliwie serce matki, kiedy ta nie wyczuwa ruchów dziecka w swoim ciele. Podczas gdy jedni całymi miesiącami, a nawet latami starają się o dzieciątko, nie mogąc go posiadać, rozpaczają, a potem adoptują i wychowują jak własne, drudzy za wszelką cenę robią wszystko, żeby się ich pozbyć.W żadnym wypadku nie wyobrażam sobie zabicia kogokolwiek, a już najmniej zupełnie niewinnego dziecka żyjącego w moim ciele, które w przepiękny oraz niezwykle harmonijny sposób współgra ze mną i moim ciałem, a co Najważniejsze jest częścią mnie samej. Może nie będę kochać Go martwa, ale spokojnie umrę ze świadomością, że moje życie nie było puste, a tym samym nie żyłam na darmo. Pozostawiłam kogoś po sobie. A moje dziecko wyrośnie na dobrego człowieka w szczęśliwej, a co Najważniejsze kochającej i szanującej się rodzinie. Jak można z zimną krwią, bez żadnego mrugnięcia okiem zabić własne nienarodzone jeszcze dziecko. Mam nadzieję, że wyrzuty sumienia będą gnębić takie matki do końca życia, nie dając im spokojnie żyć za to, co zrobiły. Jestem zdania, że dla swojego najukochańszego dziecka można naprawę wiele poświęcić, a także zrobić wszystko z miłości do Niego, ponieważ, starszych oraz młodzieży".

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz stajesz się częścią bloga! Weź jednak pod uwagę, że jest to mój teren, treść jest nieśmiertelna, a Ty mimo wszystko nie jesteś anonimowy.